Webinář: Aktuální problémy DPH – otázky a odpovědi – 18. 11. 2021 - 19:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková , Ing. Mgr. Olga Hochmannová 


Členové od balíčku GOLD mají celý webinář ZDARMA.

     


Další dotazy z webináře naleznete ZDE.

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se
  • Zuzana18.11.2021 17:56

    Dobrý den,
    děkuji moc za webinář a ráda bych se zeptala - firma s.r.o., vyrábí umělecké sklo, které přepravila v letech 2017,2018 do galerie v Londýně jako komisní prodej. Celou dobu bylo v galerii v Londýně a nyní se prodalo (přepraveno před Brexitem, prodáno po Brexitu). Prosím, jak nyní postupovat při fakturaci? Bude to jako před Brexitem intrakomunitární dodávka, ale do souhrnného hlášení to nedostanu? Nebo bude prodej osvobozen a bude na řádku č.26? Nebo jako vývoz s tím, že není celní doklad?
    Děkuji moc Zuzka Samešová

  • Irena Drábková18.11.2021 14:36

    Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se klient musí registrovat k DPH v DE, když prováděl dodávku a montáž tepelného čerpadla v DE pro FO nepodnikající, která ale požaduje doklad na své jméno, jelikož bude práce financovat prostřednictví úvěru v bance. Cena prací byla 400000 bez DPH a jaké povinnosti z toho plynou, když se jednalo o nahodilou práci, jinak v 99% vykonávají služby pouze v tuzemsku. Moc děkuji za odpověď.

  • Zdenka18.11.2021 14:03

    Mám nově klienty, fyzické osoby, neplátce DPH, kteří pracují na stavbách v JČS ( svářeč, truhlář, zámečník). Faktury vystavují pro českého odběratele ( který je ve skutečnosti zprostředkovatelem - sám nic neprovádí), tuzemský plátce DPH. V textu faktury je uvedeno pouze např. truhlářské a montážní práce, není uvedeno, kde ( místo plnění), ale od klienta vím, že práce byly provedeny např. v hotelu v Rakousku nebo svářeč na stavbě v Holandsku. Podle mého názoru by se měli tito neplátci DPH stát identifikovanými osobami a fakturovat na DIČ země, kde se nemovitost nachází, avšak český odběratel se tam nechce registrovat a když se budou registrovat jednotlivé fyzické osoby v JČS, mají jen tuzemské DIČ. Může se stát, že pokud neplátce fakturuje na české DIČ, mohl by dosáhnout obratu 1 mil. za 12 měs. a stát se plátcem DPH, i když vím, že plnění se neuskutečňuje v tuzemsku a tato podmínka není splněna. Poraďte, prosím, jak správně postupovat.
    Děkuji

  • jana17.11.2021 22:07

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat:
    1) musím při prodeji nemovitosti(§9) udělat úpravu odpočtu dle § 78 z celé částky opravy nebo úpravu nemusím dělat? Byla provedena oprava nemovitosti ve výši 390.000,- z této částky bylo 190.000,- s DPH /nárokováno/a 200.000,- bylo od neplátce. § 78da odst.4 uvádí - pokud hodnota veškerých přijatých zdanitelných plnění vztahující se k této opravě bez daně je vyšší než 200.000,-.
    2) Poskytujeme službu na nemovitosti podnikateli v Rakousku, který není plátcem DPH. Fakturujeme bez DPH?
    Děkuji za odpověď

  • Any12.11.2021 15:47

    Dobrý den, moc se těším na webinář a chtěla bych požádat o informace ke změnám v intrastatu od příštího roku.
    Děkuji a zdravím z Uherského Hradiště

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :