Webinář: Chyby a omyly v přiznání k dani z příjmů fyzických osob - host: Ing. Jiří Klíma - 26.03.2020 - 19:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková , Ing. Jiří Klíma


 

 Členové od balíčku GOLD mají celý webinář ZDARMA.

      

Další dotazy z webináře naleznete zde.

Komentáře

  • nikola kolářová
    nikola kolářová

    Hezký večer, zdravím ze Šternberka. Mám kamarádku, která má postiženou roční holčičku (mozková obrna). Tatínek kamarádky je lékař (nevím, zda jako OSVČ nebo má s.r.o.). Pomůcky pro postiženou holčičku jsou velmi drahé a on jim v tomto finančně velmi pomáhá. Je nějaká možnost, jak si tuto pomoc daňově kompenzovat v rámci jeho podnikání?

    26.3.2020 21:07
  • Markéta
    Markéta

    Dobrý večer, chtěla bych se ještě vrátit k tomu případu matky, která daruje synovi dům k podnikání (např. k provozování hospody).
    Mluvili jste o tom, že by to měl syn zdanit jako bezúplatný příjem podle par. 7. Nedal by se u této situace snížit základ daně dle par. 23/3/c/8? Děkuji, zdraví Markéta

    26.3.2020 20:26
  • Marika
    Marika

    Dobrý večer, měla bych dotaz k zahrnutí úroků z prodlení do ostatních příjmů §10, které byly poplatníkovi vyplaceny v souvislosti s neuhrazeným nájemným za pozemek (nájemné stanoveno soudem včetně úroků z prodlení). Spadají úroky z prodlení do ostatních příjmů §10? Děkuji za vaši odpověď a za pořádání Vašich skvělých webinářů, moc si Vaší pomoci cením a zdravím z Vysočiny. Marika

    26.3.2020 19:33
  • petra
    petra

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na zálohy zdrav. a soc pojištění, které jsou odpuštěny do 8/2020. Když budu nadále minimum platit (nezruším trvalé příkazy) vrátí mi těchto 6 záloh poté na základě přehledu v roce 2021?

    26.3.2020 19:24
  • Jana
    Jana

    Dobrý den,
    chtěla bych požádat o radu.
    Insolvenční správce, plátce DPH, při ukončení řízení vydá Konečnou zprávu, kde vyúčtuje své vynaložené náklady, včetně DPH. KS vydá Usnesení, na základě kterého jsou mu náklady schváleny. Po nabytí právní moci tohoto Usnesení potom ze schválené částky odvádíme DPH.
    Ve vyúčtování uplatňujeme běžně náklady za poštovné a kolky. Je stanovisko, že pokud nejsme oprávněnými poskytovali těchto služeb, nebo prodejci cenin, nemůžeme dále přefakturovat bez DPH.
    Měly by být ve vyútování nákladů_ v Konečné zprávě, vyčísleny náklady za poštovné a kolky DPH?
    Prosím, na který paragraf Zákona o DPH se mohu ve vyúčtování odvolat, že se nejedná o osvobozené plnění?
    Děkuji, přeji krásný večer, Jana

    26.3.2020 16:32
  • petra
    petra

    Paní na rodičovské dovolené v roce 2017 měla dohodu o provedení práce a srážkovou daň. Lze letos udělat řádné daňové přiznání za rok 2017 a požádat FÚ o vrácení? Daňové přiznání v roce 2017 nepodávala.

    26.3.2020 16:27
  • petra
    petra

    Český daňový rezident má příjmy ze závislé činnosti ze Slovenska. Budeme uplatňovat metodu prostého zápočtu - je to pro poplatníka výhodnější. Přičítá se k hrubé mzdě zahraniční pojištění placené zaměstnavatelem (na Slovensku je to 35,2%)? Předpokládám, že již nebrutujeme v roce 2019 o naše české pojištění.

    26.3.2020 16:22
  • Dáša
    Dáša

    Dobrý den,
    přeji Vám vše dobré a velmi chci poděkovat za Vaše pořady.
    Chci požádat o doplnění Vaší rady, kdy v minulém webináři jsem se Vás dotazovala na problematiku prodeje pohledávky. Pohledávka vznikla vložením půjčky jednatele do společnosti, která následně vstoupila do konkurzu. Jednatel svou pohledávku prodal v roce 2019 fyzické osobě. Cena za uvedenou pohledávku je sjednána tak, že jednatel, jakožto prodávající, dostane od kupujícího 80% z částky, která bude vyplacena až na základě rozvrhového usnesení, při ukončení konkurzu. Období tedy není přesně dáno, není známa přesná částka.
    Mám za to, že u prodeje pohledávky FO nastává akt prodeje dnem podpisu smlouvy o prodeji pohledávky
    Prosím, v kterém období má jednatel_fyzická osoba, příjem z prodeje uvést ve svém daňovém přiznání, §10 ZDPFO?
    Dáša

    26.3.2020 16:04
  • Pavlína Ž.
    Pavlína Ž.

    Zdravíme z Krnova a těšíme se na večer :)
    Máme dva malé dotazy:
    1) Rezident ČR měl v roce 2019 příjmy ze závislé činnosti na Novém Zélandu (sražena nějaká daň i přes slevu) a poté na Slovensku(nebylo nic sraženo celé pokryla sleva) V obou zemích bylo podepsáno prohlášení k dani. Musí podávat daňové přiznání v ČR?
    2)Klient koupil byt s půdou - z půdy udělal svépomocí druhý byt. Zkolaudoval. Prodal a nešáhne si na osvobození. Musí sehnat doklady za materiál a rozdíl zdanit? Nebo je i jiná cesta?

    Děkujeme za jakékoli odpovědi :)

    26.3.2020 14:23
  • Any
    Any

    Dobrý den, chci Vám moc poděkovat, za Váš portál, za Váš přístup a za to jaká jste. Sleduji pravidelně a zdravím z Uherského Hradiště.
    Mám dotaz ohledně výdajového paušálu, máme fyzickou osobu vedoucí daňovou evidenci, k provozování živnosti potřebuje mít živnostenské oprávnění na hostinskou činnost a maloobchodní prodej (jedná se o prodejnu smíšeného zboží, včetně potravin, zákazník si může zde sednout ve vymezeném prostoru a dát si občerstvení. Pokud budeme chtít uplatňovat výdajový paušál, jaký můžeme použít 80% nebo 60%? Nebo se musí vést odděleně tržby za prodej zboží a za prodej v bufetu? Děkuji za odpověď a přeji hodně sil a zdraví.

    26.3.2020 12:29
  • Jana
    Jana

    Řemeslník, občan ČR pracuje v Německu, cca 300 dní v roce. Musí v Německu podávat přiznání? Lze v ČR do danoveho přiznání zahrnout zahraniční stravné, když je OSVČ? Děkuji Jana

    25.3.2020 23:18
  • Jana
    Jana

    Dobry den, paní z FÚ mně neuznala úroky z hypotéky na bydlení, protože jsem byt k 31.12.2019 již nevlastnila. Byt jsem prodala a koupila jinou nemovitost, nová hypotéka. Jednala správně? Mně to přijde nefér, když si nemohu odečíst úroky za období, kdy jsem měla hypotéku na bydlení. Dekuji

    25.3.2020 23:09
  • Jana
    Jana

    Dobry den, prosím o radu. V 2018 daňová evidence,v 2019 paušál. V 2018 byly neuhrazene pohledávky za 50 tisic. Nyní by se mělo udělat dodatečné přiznání za 2018 a dodanit neuhrazene pohledávky. Jak prakticky bude vypadat dodatečné přiznání? Stejně jako řádné za 2018 plus dodanění v r. 105? A když za 2019 vyjde přeplatek, lze zapocist s daní za 2018 ( daň z dodanění pohledávek)? Ať neplatím daň, když mně Fú stejně bude vracet přeplatek za 2019.Děkuji za to, že nám pomáháte. Jana

    25.3.2020 23:02
  • Jana
    Jana

    Dobry den, prosím o radu. V 2018 daňová evidence,v 2019 paušál. V 2018 byly neuhrazene pohledávky za 50 tisic. Nyní by se mělo udělat dodatečné přiznání za 2018 a dodanit neuhrazene pohledávky. Jak prakticky bude vypadat dodatečné přiznání? Stejně jako řádné za 2018 plus dodanění v r. 105? A když za 2019 vyjde přeplatek, lze zapocist s daní za 2018 ( daň z dodanění pohledávek)? Ať neplatím daň, když mně Fú stejně bude vracet přeplatek za 2019.Děkuji za to, že nám pomáháte. Jana

    25.3.2020 23:02
  • Jana
    Jana

    Dobry den, prosím o radu. V 2018 daňová evidence,v 2019 paušál. V 2018 byly neuhrazene pohledávky za 50 tisic. Nyní by se mělo udělat dodatečné přiznání za 2018 a dodanit neuhrazene pohledávky. Jak prakticky bude vypadat dodatečné přiznání? Stejně jako řádné za 2018 plus dodanění v r. 105? A když za 2019 vyjde přeplatek, lze zapocist s daní za 2018 ( daň z dodanění pohledávek)? Ať neplatím daň, když mně Fú stejně bude vracet přeplatek za 2019.Děkuji za to, že nám pomáháte. Jana

    25.3.2020 23:02
  • Pěva Čouková
    Pěva Čouková

    Dobrý den, OSVČ vedla do roku 2018 daňovou evidenci (daň v roce 2018 vyšla nula), v roce 2019 je pro ni výhodnější uplatnit paušální výdaje, pohledávky i zásoby v roce 2018 byly nulové, pouze závazek za telefon byl ve výši 700 Kč. Je nutné při změně uplatňování výdajů podávat dodatečné daňové přiznání za rok 2018? Děkuji.

    Odpovědět
    •Romana Růžková

    25.3.2020 16:43
  • Pěva Čouková
    Pěva Čouková

    Dobrý večer paní Pěvo, zdravím Vás z jižních Čech. Děkuji Vám za pořádání Vašich webinářů a zároveň Vás velice obdivuji za tuto Vaši aktivitu. Využiji Vaši nabídku a položím dotaz - společnost si půjčila od fyzické osoby finance na nákup pohledávky za dlužníkem. Po několika letech byla pohledávka od dlužníka uhrazena i s veškerými úroky a poplatky, tedy v částce převyšující pořizovací cenu pohledávky. Předpokládám, že do výnosů společnosti jde rozdíl mezi uhrazenou částkou od dlužníka a pořizovací cenou pohledávky? A dále společnost vrátí fyzické osobě půjčku i s dohodnutým výnosem z této akce. A tady poprosím, jak se provede zaúčtování vrácené půjčky s výnosem fyzické osobě? Pokud to bude pro fyzickou osobu výnos, může si společnost proti tomu uplatnit nějaké náklady? Děkuji a přeji všem především zdraví. Jitka

    25.3.2020 16:40
  • Pěva Čouková
    Pěva Čouková

    Dobrý večer, moc si cením tohoto mimořádného webináře a možnosti položit dotaz. Chci se zeptat ohledně odpisů majetku. Zjistila jsem, že jsem udělala chybu ve stanovení pořizovací ceny auta (vyšší) a v roce pořízení jsem stanovila chybně odpis ( vyšší než měl být). V následujícím roce byl uplatněn odpis již ve správné výši. Chci se ujistit, zda je správný postup, když takto nechám odpisy doběhnout až do konce a v posledním se rozdíl srovná nebo je potřeba podat opravné přiznání? Na hospodářský výsledek to nemělo vliv, firma byla ve ztrátě. Děkuji velmi za radu a přeji hezký večer Petra Kolářová

    25.3.2020 16:38
  • Pěva Čouková
    Pěva Čouková

    Jedná o budovu, pozemky a příslušenství, které v současné době vlastní tři bratři - Martin, Josef a Petr. Každý vlastní 1/3. Budova byla pořízena v r. 1998, postupně na ní došlo k opravám a technickému zhodnocení. Nyní bychom chtěli odkoupit 2/3 nemovitostí od Josefa a Petra. Původní sdružení bylo ukončeno a nyní už jen manžel v těchto prostorách podniká. Podle §4 odst. 1 pís. b) jsem počítala, že prodej bude pro bratry osvobozeným příjmem, ale po přečtení celého odstavce jsem začala pochybovat. Osvobození se nevztahuje na příjem z prodeje nemovitých věcí, které jsou nebo v období 5 let před prodejem byly zahrnuty do obchodního majetku. Manžel je OSVČ a uplatňuje daňové odpisy na budovu. Neorientuji se v daňové evidenci, ale beru to, že nemovitosti jsou zahrnuty v obchodním majetku a tudíž se na ně osvobození nevztahuje. Pokud by to tak bylo, bude daňovým základem částka, kterou bychom za nemovitosti zaplatili a asi není žádný výdaj, který by se proti tomu dal započíst.

    23.3.2020 19:53
Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace