Webinář: DPH aktuality s Olgou Hochmannovou – 23. 9. 2021 – 19:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková , Ing. Mgr. Olga Hochmannová 


Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Články

Koordinační výbory

Předpisy EU

Informace GFŘ a ministerstev

Online semináře

Členové od balíčku GOLD mají celý webinář ZDARMA.

     


Další dotazy z webináře naleznete ZDE.

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se
  • Eli23.9.2021 18:50

    Dobrý večer, paní Pěvo.
    Ctím možnost pouze jednoho dotazu a velmi si vážím Vašeho času i energie, kdy pro nás pořádáte tyto večerní webináře. Dnes jsem již jeden dotaz vložila a opravdu velmi jsem váhala, zda si mám dovolit položit i tento druhý dotaz. Odpoledne jsem ale řešila případ, který by možná zajímal i ostatní.
    Klient "A" poskytl jinému subjektu "B"(oba plátci DPH), po dobu opravy jeho vozidla, své OA a vystavil fakturu. Pojišťovna však uhradila subjektu "B" pouze část této faktury. Klient "A" mne žádá o vystavení ODD na původní fakturu a snížení její částky z důvodu neuhrazení celé výše původní faktury pojišťovnou subjektu "B". § 42 ZDPH však možnost vystavení ODD z tohoto důvodu neumožňuje, což jsem také klientovi vysvětlila, přesto trvá na vystavení ODD. Jaký je prosím na tuto situaci Váš názor? Je správný můj odmítavý postoj? Děkuji moc

  • Anna23.9.2021 12:00

    Dobrý den, mám tento dotaz. Nájemce s.r.o. plátce DPH provedl TZH se souhlasem pronajímatele, fyzické osoby neplátce DPH s tím, že to zprostředkovává pro pronajímatele. Vystaví fakturu, která je pro nájemce pohledávkou ve výši 1,5 mil vůči pronajímateli. Bude to s 15 % DPH? (jedná se o rodinný dům dokončený). Pronajímatel to neuhradí hned, ale chce dluh započítávat s měsíčním nájemným po dobu 10 let. Bude tak DPH vyrovnané na obou stranách? Děkuji Aška

  • Marcela23.9.2021 09:24

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně identifikované osoby. Klient nakupuje zboží v Polsku, zatím je neplátce DPH. Limit 326tis. zatím nepřekročil. Dodavatel z Polska zboží nepřepravuje do Česka (zašle ho pouze do podobného místa jako u nás Zásilkovna). Zboží si klient přepraví sám do ČR. Faktury jsou zatím s polskou sazbou DPH 23%. Až se klient stane identifikovanou osobou, dodavatel z Polska mu nevystaví fakturu v režimu Reveres charge, protože nebude mít potvrzené CMR, že zboží opustilo hranice Polska...Jak se s touto situací popasovat? Snad nebude klient DPH platit dvakrát, jednou v PL a podruhé jako samovyměření DPH v ČR? Děkuji předem za konzultaci.

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :