Webinář: DPH v otázkách a odpovědích s Olgou Hochmannovou - 17.03.2022 - 19:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková , Ing. Mgr. Olga Hochmannová 


Členové od balíčku GOLD mají celý webinář ZDARMA.

     

Další dotazy a komentáře z webináře naleznete ZDE.

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se
  • Veronika Svatošová17.3.2022 19:27

    Dobrý večer, máme zapálenou svíčku a sledujeme Vás z Prahy. Potřebuji poradit s následujícím dorazem. Naše společnost má eshop a věnuje se zprostředkovatelské činnosti tzv. droppshipping tj. na nákupní galerii zákazníci nakupují zboží, které není naše, nabízíme zde zboží prodejce z třetí země, to následně jede přímo země přímo k nakupujícím zákazníkům. Naše zprostředkovatelská firma není plátcem DPH, ani identifikovanou osobou. Zjednodušeně řečeno veškeré zprostředkovatelské nákupy a prodeje účtujeme přes trojkové účty a svůj výnos stanovujeme rozdílem tzv. přirážkou. Máme dotaz ohledně faktury od Google za nákup reklamy. Měli bychom se registrovat jako identifikovaná osoba a dodanit reklamu? Doklad bude sice vystavený na naší firmu ČR neplátce, ale reálně nejsme příjemcem plnění, tím je klient (3. země), kterého zastupujeme. Postupujeme podle smlouvy, kdy tuto reklamu objednává klient z 3. země a má jít o jeho náklad. Předem děkuji, Veronika.

  • Jana16.3.2022 12:21

    Dobrý večer. Chtěla bych se zeptat na následující situaci. Klient - FO neplátce DPH provozuje eshop. Objednává si zboží mimo jiné z Dánska. Jenže jim dal svoje DIČ a oni mu to celý rok fakturovali v reverse charge aniž by se třeba registroval jako identifikovaná osoba. DPH tedy neodvedl nikdo. Jak to teď řešit? Má vůbec klient něco řešit nebo je to chyba na straně dodavatele z Dánska a nemá to zpětně řešit? A co dělat do budoucna dokud se nestane plátcem DPH? Děkuji za odpověď.

  • Eva15.3.2022 16:09

    Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jaký důkazní prostředek bude stačit při následujícím případu: náš odběratel je německá firma, poskytla nám jejich DIČ, objednané zboží si u nás vyzvedne česká přepravní firma, která ho dopraví do skladu v ČR, z tohoto skladu si to zboží pak náš německý odběratel přepraví k sobě do Německa. Česká přepravní firma nevystaví tiskopis CMR - je to sběrná paletová služba typu GEIS, TOP TRANS. Bude stačit prohlášení našeho odběratele, že zboží bylo dodáno do Německa? Děkuji za odpověď. Eva

OSS, IOSS

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :