Webinář: Nad kontrolami účetnictví s Pěvou - 13.02.2020

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková


 

 Členové od balíčku GOLD mají celý webinář ZDARMA.

      

Další dotazy z webináře naleznete zde.

Komentáře

  • Jan
    Jan

    Dobrý den, moc rádi Vás sledujeme ????. Jsme u každého webináře. Chtěl jsem se zeptat zda bude kurz mzdové účetní také online jako daňový poradce?
    Děkuji za odpověď

    13.2.2020 20:59
  • Monika
    Monika

    Ahoj Pěvo, jako vždy jsi prostě báječná a úžasná. Děkuji, že Tě znám a že mohu být ve Tvé blízkosti. Moc si toho vážím!!! Monika Holušová (Václavovice)

    13.2.2020 20:35
  • Jiřina
    Jiřina

    Dobý den, měla bych dotaz k prodeji majetku. Kupní smlouva dodána na katastr na konci roku. Účetně proveden zápis o prodeji a zaznamenána podmíněnost tohoto prodeje s ohledem na zápis KÚ. Začátkem roku pro vady v kupní smlouvě zápis nebyl proveden a kupní smlouva byla stažena. Domnívám se, že i když bylo vrácení provedeno letos, provedu zápis (odúčtování) ještě do starého roku. Je moje úvaha správná? Děkuji, Jiřka

    13.2.2020 19:54
  • Ludmila
    Ludmila

    Dobrý večer, zaujalo mě zatížení mýtného sazbou DPH. Prosím, jak postupovat:
    1. FO podnikala jako autodopravce a má na sebe zatím registrované platby mýtného
    2. od letošního roku činnost převzalo s.r.o. (FO je jednatelem) a zatím nedošlo přepsání "krabiček" pro platbu mýtného
    3. FO bude přefakturovávat mýtné na s.r.o.

    Otázka: Musí také toto mýtné zatížit DPH?

    Děkuji moc za odpověď

    13.2.2020 19:35
  • Eva
    Eva

    Dobrý večer, mám manko nad normu, proúčtování v roce 2019 do zásob je mi jasné, ale kdy budu účtovat o odvodu DPH? Budu to mít v únorovém přiznání /tj. při zjištění/, ale nejsem si jistá, zda bych o té 343 neměla účtovat také do roku 2019. Děkuji za odpověď.

    13.2.2020 18:22
  • Dana
    Dana

    Dobrý den,
    chtěla bych Vás požádat o radu.
    Pracuji ve společnosti, o které soud rozhodl o prohlášení konkurzu na majetek dlužníka.
    Začínají nám chodit opravné daňové doklady, na základě kterých si věřitelé nárokují DPH z nezaplacených faktur (dle ZDPH § 46).
    Přijaté opravné daňové doklady jsme zaúčtovali:
    ZD : MD 395/01 D 395/01
    DPH: MD 343/21 (-) D 54801 (-).
    Zaplacení tohoto opravného dokladu provádíme zápočtem s původní fakturou:
    MD 321/03- analytika pro OPD D 321/1 – přijatá původní faktura.
    Prosím Vás o radu, zda tyto opravné doklady účtujeme správně?

    Nyní insolvenční správce nechce, abychom o tyto přijaté opravné daňové doklady snižovali odpočet DPH.
    Mohla byste nám, prosím, poradit, jak zaúčtovat OPD bez snížení odpočtu DPH?
    Děkuji, budu velmi ráda za Vaši radu.
    Dana, Kolín

    12.2.2020 17:47
Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace