Webinář: Otázky a odpovědi k problematice DPH - 21.04.2022 - 19:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková , Ing. Mgr. Olga Hochmannová 


Členové od balíčku GOLD mají celý webinář ZDARMA.

     

Další dotazy a komentáře z webináře naleznete ZDE.

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se
  • Jana21.4.2022 18:14

    Dobrý den, prosím o radu. Klient, fyzická osoba, plátce DPH má příjmy dle §7, dále pronajímá soukromý byt a garážové stání v bytovém domě občanovi. Vrámci DPFO vykazuje příjmy v §9 a uplatňuje výdaje procentem z příjmů. Plyne pro něj povinnost uplatňovat DPH u příjmu z pronájmu dle §9?

  • Olina21.4.2022 15:38

    Dobrý den, jakým kurzem je třeba přepočítat obrat pro účely limitu 10.000 EUR v režimu OSS. Plátce dodává zboží neplátcům do EU. Faktury vystavuje v Kč a nejsem si jistá jaký kurz použít. Předem děkuji za odpověď.

  • Lenka21.4.2022 12:38

    Dobrý den, mám přijatou fakturu od českého plátce vystavenou v eurech. Jedná se o přenesenou daňovou povinnost, faktura je za počítače v ceně přes 500 tisíc. Jaký kurz mám použít pro výpočet DPH? Na faktuře je kurz předchozího dne před datumem vystavení faktury, a já dle směrnice účtuji kurzem dne přijetí dokladu, který byl shodný se dnem vystavení. Děkuji moc a přeji příjemný večer Lenka Billová

  • Jana21.4.2022 10:28

    Dobrý den, prosím o informaci zda se vedlejší služby spojené s nájmem zahrnují do obratu pro DPH. Služby jsou energie, vodné. Nájemné je v §9 za 990 tisíc. Se službami by už to bylo přes milion. Služby se 1x ročně vyúčtovávají. Děkuji moc

  • Radka21.4.2022 09:47

    Dobrý den, zdravím z Liberce a prosím o názor na následující případ. Firma si objednala u čez distribuce připojení odběrného zařízení. Dle smlouvy s čez distribuce má uhradit Podíl na oprávněných nákladech připojení ve výši 15.750,- na účet uvedený ve smlouvě. Po úhradě částky v plné výši místo daňového dokladu firma obdržela potvrzení o úhradě. Nejsem si jistá, co to vlastně je, zda poplatek, který není předmětem DPH, nebo úhrada za zřízení odběrného místa v základní sazbě DPH, nebo podíl na nákladech na stavební práce v režimu přenesení,... Kdyby částka byla vyšší než limit pro hmotný majetek, mohlo by se jednat i o zhodnocení budovy? Děkuji za názor. R.

  • Markéta21.4.2022 08:56

    Dobrý den, pěkně prosím o konzultaci ... FO, maloobchod, plátce DPH, nerozlišuje tržbu podle sazeb dph, nýbrž mi předá pouze soupis přijatých peněz. Můžete mi doporučit "pomůcku", jak stanovit rozdělení tržby na 15% a 21%. Mohla bych se odrazit od poměru zboží při nákupu? Jedná se o prodej na burze a nemůžu najít řešení. Moc děkuji, přeji hezký den :-)

  • Zdeněk20.4.2022 21:58

    Dobrý den. Obec obdržela informaci od firmy Eko-kom, která nás informovala o změnách v uplatnění DPH. Dle této informace se obce při poskytování služeb autorizovaným obalovým společnostem dle zákon č. 477/2001 Sb., o obalech a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů budou do budoucna považovat za osoby povinné k dani DPH. Tato povinnost se vztahuje již na služby poskytované již za 1. čtvrtletí 2022. Jaká bude v těchto případech sazba DPH? Našli jsme informaci o 15 % sazbě, ale i o výši 21%. Děkuji za odpověď

  • Gabriela20.4.2022 15:25

    Dobrý večer .
    Fyzická osoba neplátce DPH vystaví fakturu za službu (sestavování regálových systémů) , místo plnění je po celé ČR. Odběratel je – německé DIČ. Dotaz – zda se stane fyzická osoba plátcem DPH ?
    Fyzická osoba má v obchodním majetku byt vč. pozemku, pořízen v prosinci 2012. Nyní jej vyřazuje pro soukromé účely. Musí se vypořádat a jak DPH ?

    Moc děkuji za Vaši odpověď.


  • marcela19.4.2022 17:35

    Dobrý večer moc děkuji za Vaše přínosné webinare. Chtěla bych se zeptat. Kamarád obchoduje v rámci EU s Itálii. Dodavatel mu pošle zalohovou fakturu např. 30 % ceny. On zaplatí a dodavatel z Itálie mu okamžitě vystaví na tuto platu ostrou fakturu kde je jeho VAT a odvolávka na přenesenou dan v rámci EU. Konečnou již neposle. Takto vystaví napr. na další platby další dvě faktury. Jak se k těmto fakturam chovat? Přiznat a uplatnit dan v rámci EU? Faktury mají veškeré náležitosti i odvolavku dle zákona v Itálii. Dekuji za Vaši odpověď. Marcela

  • Marie19.4.2022 16:17

    Vážení, plátce DPH české sro postaví výrobní halu na kovové výrobky a nárokuje si při stavbě haly DPH (většina práci samozřejmě na reverse charge). Ve výrobní hale pro sro pracuje par OSVČ - svářečů, neplatcu DPH, kterým pronajímá sro část haly a napr. Svarecku. Řešil bych dřív / řešil bych teď po novele 1.1.2021 zda může mít pronájem části haly (zařazeno a zkolaudována červen 2021) nějaké konsekvence ohledně úpravy nároku na odpočet / koeficientu - nebo tento pronájem jednoduše zdanim (zatizim DPH), tak jako klasické zdanitelné plnění podléhající DPH a žádné úpravy, nedejbože vratky z již nárokovaného DPH (do konce casove testu 10 let) neřeším - tzn DPH se nikde po cestě neztratí - stát i berňák jsou spokojeni?

  • Peter19.4.2022 15:33

    dobrý den, prosím o nasměrování. České s.r.o. na základě objednávky slovenské s.r.o. vyrobí formu. Po jejím vyrobení se forma zašle na Slovensko. Dopravu zabezpečuje externí dopravce, máme CMR. Dle dohody bude odběratel zkoušet formu cca 1 měsíc.(správnost parametrů..)Na základě potvrzení, že forma splňuje zadávací parametry vystavíme konečnou fakturu. Vzniká časový nesoulad mezi převezením na Slovensko 2/2022 a vystavením faktury za zdanitelné plnění 4/2022.Prosím,jak správně postupovat?

  • 19.4.2022 15:30

    test

E-commerce Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :