Webinář: Otázky a odpovědi k problematice DPH - pokračování - úterý 03.05.2022 - 19:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková , Ing. Mgr. Olga Hochmannová 


Členové od balíčku GOLD mají celý webinář ZDARMA.

     

Další dotazy a komentáře z webináře naleznete ZDE.

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se
 • Jana3.5.2022 19:02

  Dobrý den, prosím o radu. Klient, advokát, má pronajatou kancelář v domě, který je v katastru evidován jako "rodinný dům". Dům je v centru města, v přízemí je obchod, první patro jsou kanceláře, kde má kancelář i advokát, ve druhém patře bydlí majitel domu.
  Klient dostává za pronájem kanceláře fakturu, kde je vyčísleno DPH. Má nárok na odpočet DPH, může mu pronajímatel u tohoto domu vystavit fakturu s DPH?
  Děkuji, hezký večer.

 • dáša neum.3.5.2022 16:10

  Krásný den všem, ráda bych se zeptala na § 57 - osvobozené plnění týkající se výchovy a vzdělávání . Klient získal akreditaci od Ministerstva práce a sociálních věcí na vzdělávací program mimo jiné pro úředníky , tento program trvá 5 hodin a je na zvládání konfliktních situací s klientem a agresivním chováním. Mohu tedy účtovat obcím osvobozené plnění ? Jinými slovy řeším, kde najdu, kterých akreditovaných programů se osvobození týká ? Moc děkuji a všem přeji krásné jarní dny.

 • Regina3.5.2022 10:24

  Dobrý den, děkuji za váš čas a vaši energii!
  Chtěla jsem poprosit o bližší komentář ohledně podávání dodatečných přiznání k DPH po ukončení registrace k DPH (plátce).
  Při dobrovolném ukončení plátcovství a při nedobrovolném ukončení registrace k DPH (ukončeno ze strany FÚ).
  Do kdy lze podat dodatečné daňové přiznání k DPH, když jsme našli daňové doklady, které byly vystaveny v období platného "plátcovství"? Odpočet v řádném přiznání nebyl uplatněn.
  Všem přeji hodně zdraví a krásné jaro!

 • Peter2.5.2022 13:36

  dobrý den, prosím o nasměrování. České s.r.o. na základě objednávky slovenské s.r.o. vyrobí formu. Po jejím vyrobení se forma zašle na Slovensko. Dopravu zabezpečuje externí dopravce, máme CMR. Dle dohody bude odběratel zkoušet formu cca 1 měsíc.(správnost parametrů..)Na základě potvrzení, že forma splňuje zadávací parametry vystavíme konečnou fakturu. Vzniká časový nesoulad mezi převezením na Slovensko 2/2022 a vystavením faktury za zdanitelné plnění 4/2022.Prosím,jak správně postupovat?

 • marcela2.5.2022 08:19

  Dobrý den moc děkuji za webinare. Chtěla bych se zeptat ohledně DPH. Česká společnost obchoduje s Itálii. Kupuje drahé stroje jeden cca 3 mil. Kč. Tyto nákupy chce italsky partner zálohovat. Česká společnost tak pošle 30 % zálohu ceny a obratem dostane na tuto platbu řádný daňový doklad z Itálie s nalezitostma k přiznání dane a uplatnění dane. Pak mam napr. Na tři zálohy tři řádně doklady. Konečná faktura již nepřijde. Je tento postup správný? Nemůže být problém v Ceske republice? Děkuji za odpověď. Marcela

OSS, IOSS Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :