Webinář: Poslední přiznání k DPH roku 2021 - 13. 1. 2022 - 19:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková , Ing. Mgr. Olga Hochmannová 


Členové od balíčku GOLD mají celý webinář ZDARMA.

     


Další dotazy z webináře naleznete ZDE.

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se
  • Monika21.1.2022 21:07

    Ahoj Pěvi, bohužel sleduji ze záznamu, ale vždy (u každého webináře) s Tebou zapaluji svíčku a mnu kamínek pro štěstí. Přeji Tobě i celému Tvému teamu v novém roce hlavně hodně zdraví, spokojenost, radost, pohodu, štěstí .... ahoj Monika Holušová

  • Zuzana13.1.2022 20:31

    Dobrý večer,
    mohla bych se ještě zeptat, zda vyúčtování plynu v prosinci bude v DPH na řádku 26? Jako osvobozená plnění s nárokem na odpočet .
    Děkuji moc
    Zuzka

  • zdenka13.1.2022 19:35

    Dobrý den, přeji hodně zdraví v novém roce a hodně naděje, že v novém roce se konečně zbavíme covidu. Mám dotaz k § 56/3 novela k 1.1.21 Plátci DPH, kterým novelizované ustanovení § 56a odst. 3 ZDPH neumožní od 1. 1. 2021 u nájmu nemovitých věcí uplatňovat DPH, budou povinni při naplnění podmínek § 78 a násl. ZDPH provést úpravu odpočtu daně. Dle ustanovení § 78 odst. 3 ZDPH činí lhůta pro úpravu odpočtu v případě staveb, jednotek a jejich technického zhodnocení 10 let od roku pořízení staveb, jednotek a jejich technického zhodnocení. Našla jsem odborný článek - posílám odstavec k úpravě odpočtu Pokud plátce například před 5 lety pořídil rodinný dům, uplatnil si z tohoto pořízení nárok na odpočet a následně ho pronajímal s DPH, dojde v příštím roce ke změně využití tohoto rodinného domu – nově bude totiž dům využíván nikoliv pro plnění zdanitelná, ale pro plnění osvobozená od DPH bez nároku na odpočet. To znamená pro plátce nutnost vrátit 1/10 původně uplatněného nároku na odpočet v DPH přiznání za zdaňovací období prosinec 2021 a dále následovat tuto povinnost až do konce 10leté lhůty. Mám plátce, který má vracet 4/10 nadměrného odpočtu a nevím zda 4/10 vrátit za 12/2021 nebo každý rok (tj 4. roky do ukončení 10 leté lhůty vracet 1/10) Děkuji za odpověd

  • Jana12.1.2022 18:41

    Dobrý večer paní Pěvo,
    chtěla bych požádat o radu Vás, i paní Hochmannovou. Sice se nevtahuje k dnešnímu tématu, ale musím řešit následující problém, se kterým si nevím rady. Náš jednatel se rozhodl koupit obchodní závod od firmy, která získala koupí tento závod v rámci výběrového řízení od firmy v konkurzu. Podle Smlouvy o koupi OZ měl tento koupený závod jen majetek (bez pohledávek), neměl dluhy. Koupě závodu v rámci IŘ nebyla předmětem DPH.
    Nyní se jedná o prodeji tohoto závodu naší společnosti a my řešíme, zda bude prodej závodu (majetek bez pohledávek a dluhů) podléhat DPH, neboť prodávající chce prodej zdanit. My bychom si následně uplatnili odpočet DPH. Pokud prodávající bude trvat na prodeji s DPH, neměl by nám tedy prodávat jen majetek (movité věci, goodwill atd.) obyčejnou kupní smlouvou?
    Pokud nepřistoupí na kupní smlouvu o prodeji majetku, chci požádat o radu, jak s koupí tohoto OZ nakládat z hlediska účetního. A jak se, prosím, nakládá s IČ tohoto koupeného obchodního závodu? Viděla jsem návrh smlouvy na „Prodej obchodního závodu“ mezi prodávajícím a naší společností. Protože nebude provedeno znalecké ocenění, majetek bychom převzali v původních cenách firmy v konkurzu (majetek vyčíslen v rámci konkurzu) a rozdíl účetně řešili oceňovacím rozdílem (účet 02.).

    Děkuji. Hezký večer. Jana

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :