Webinář: Účto a daně - výběr novinek & dotazy - 29. 9. 2022 - 19:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková 


Členové od balíčku GOLD mají celý webinář ZDARMA.

     

Další dotazy a komentáře z webináře naleznete ZDE.

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se
 • Vlaďka29.9.2022 13:34

  Dobrý den, potřebovala bych poradit. S.r.o. vyváží výrobky do zahraniční. Vydaná faktura na 50 000 EUR, výrobky vyvezeny. V době splatnosti faktury cca 3 měsíce po vývozu, odběratel poslal 50000EUR na jiný účet banky než byl uveden na faktuře. Zjistilo se, že se někdo naboural do systému dodavatele a odběrateli poslal změnu bankovních údajů pro platbu za fakturu. Po prošetření celé události odběratel uhradil fakturu znovu, ale už jen ve výši 40000 EUR, protože trval i na vině dodavatele. Dodavatel, já, spoluúčast akceptoval a částku 10000 EUR již nebude po odběrateli požadovat. Jelikož byl na tento obchodní případ poskytnut úvěr u banky, částku 10000 EUR dorovná firma. Jak zaúčtovat škodu 10 000EUR? Opravný doklad, abych snížila hodnotu faktury je nesmysl. Dala bych to jako ostatní provozní náklad daňový, škodní událost a doložila důkazy o provedené šetření. Společnost na tento typ události není pojištěna, nebude tedy možnost škodu nárokovat jiným způsobem. Děkuji moc a přeji krásný podzim. Vlaďka

 • marcela29.9.2022 09:54

  Dobrý večer děkuji za webinare a jen se chci ujistit. Mikro ucetni jednotka posila závěrku na rejstřík do 31.12. následujícího roku a nemusí již posílat vysledovku. Moc děkuji za odpověď.

 • Olina29.9.2022 07:23

  Dobrý den, moc děkuji za webináře. Dovoluji si požádat o názor, zda je možný takovýto postup u rozdělení odštěpením sloučením – tři společníci vlastní společnost s ručením omezeným - A, ze které chtějí vyčlenit nemovitosti. Aby se vyhnuli povinnosti znalecky oceňovat, založí další SRO - B, do které následně nemovitosti odštěpí, aniž by zvyšovali základní kapitál. Je možné převzít nemovitosti do B v účetních zůstatkových cenách z A?
  Lze v rozvaze B proti nemovitostem účtovat vše na účtu nerozděleného zisku?

  Jsem si vědoma, že přeměny společností jsou natolik specifickou oblastí, že tento dotaz nepatří na obecný webinář o účetnictví. Moc se přimlouvám za praktické školení na toto téma.

OSS, IOSS Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :