Zákonné pojištění odpovědnosti za škodu a pracovní úrazy

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Zákonné pojištění odpovědnosti za škodu a pracovní úrazy (PDF, 158 kB)

Autor Ing. Růžena Klímová

7.6.2017 06:55

Ing. Růžena Klímová
Zákonné pojištění odpovědnosti za škodu a pracovní úrazy je povinná platba pro zaměstnavatele. Minimální výše 100 Kč za čtvrtletí. Je třeba se přihlásit, když zaměstnáte prvního zaměstnance. Pozor i na dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti. Zde jsme teď zrovna dělali při kontrole fyzické osoby zpětné přihlášení od 1. 1. 2015.

Mohlo by vás zajímat

PLATÍ pro rok 2017

Jedna dohoda o provedení práce, zálohová daň ve výši nula (podepsané růžové prohlášení). Chyběla přihláška k zákonnému pojištění i registrace k závislé činnosti. Je třeba se registrovat i když daň je nulová a dále je třeba podávat každoročně vyúčtování ze závislé činnosti, byť nulové.
Dále bych ráda upozornila, že je to často chybně zaúčtováno z hlediska času. Může být i významná chyba. Z posledního čtvrtletí např. 2016 tj. říjen až prosinec 2016 se počítá odvod pro 1. čtvrtletí 2017 nikoliv za 4. čtvrtletí 2016.
A poslední info – přidali jsme vám do zákonů vyhlášku č. 125/1993 Sb., kterou se stanoví podmínky a sazby zákonného pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za škodu při pracovním úrazu a nemoci z povolání. Věřím, že máte radost .
P.


Zákon č. 266/2006 Sb. o úrazovém pojištění, byl zákonem č. 205/2015 Sb. zrušen k 1. 10. 2015. Nadále je proto zaměstnavatel povinen postupovat podle § 205 písm. d) odst. 8 zákona č. 65/1965 Sb., starý zákoník práce, tj. přihlásit se k zákonnému pojištění odpovědnosti zaměstnavatele pro případ vzniku pracovního úrazu a nemoci z povolání (dále jen „zákonné pojištění“). Přitom postupuje podle vyhlášky č. 125/1993 Sb., kterou se stanoví podmínky a sazby zákonného pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za škodu při pracovním úrazu a ne-moci z povolání, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „vyhláška“). Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace