Zdanění příjmů z nájmu fyzické osoby dle § 9 ZDP – 1. část

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Zdanění příjmů z nájmu fyzické osoby dle § 9 ZDP – 1. část (PDF, 148.8 kB)

Autor Ing. Ivan Macháček

24.3.2020 21:30

Ing. Ivan Macháček
V 1. části článku od Ing. Ivana Macháčka si zodpovíte na otázky typu: Jaké je právní řešení nájmu movité a nemovité věci? Jak bude nájemce a pronajímatel postupovat v případě potřeby údržby nebo opravy v případě nájmu bytu? Obsahem článku jsou také příklady z praxe, které Vám dané situace dostatečně objasní.

Lucie

PLATÍ pro rok 2020

1. Úvod

Jaké je právní řešení nájmu movité a nemovité věci a jaké jsou možnosti zdanění příjmů z nájmu? Jak postupovat při zdanění příjmů z nájmu hmotného majetku nezahrnutého v obchodním majetku u pronajímatele a jaké daňové výdaje lze uplatnit? Jak bude nájemce a pronajímatel postupovat v případě potřeby údržby nebo opravy v případě nájmu bytu? Jak budeme daňově řešit zálohy na služby a platby do fondu oprav společenství vlastníků jednotek u nájmu bytů? Jak se liší daňové řešení ubytování jako samostatné činnosti od nájmu nemovité věci? Zodpovězení všech těchto otázek je předmětem následujícího příspěvku.

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace