Zlehka o derivátech

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Zlehka o derivátech (PDF, 572.3 kB)

Autor Daniel Horad

25.9.2018 19:00

 Daniel Horad
Tímto Vás vítám u záživného článku o derivátech, který napsal Daniel Horad speciálně pro všechny laiky, kteří se v derivátech nepohybují denně, ale zajímá je to. Po přečtení budete mít přehled o tom jaké druhy derivátů existují a k čemu se používají. Pan autor skvěle popisuje použití derivátů na konkrétních praktických příkladech ze života tak, že je opravdu jednoduché to pochopit a živě si to představit. Na závěr článku se dokonce dozvíte, které světoznámé filmy zhlédnout a tím do problematiky nahlédnout hlouběji.

Lucka

PLATÍ pro rok 2018

S deriváty a jejich popularitou je to jako na houpačce. Už pomalu zapomínáme na období let 2007 a 2008, které se nesly ve znamení finanční krize, kterou následovala krize hospodářská, a jejíž základy mnozí hledají právě v derivátech vztažených k hypotéčním zástavním listům. O pár let později naše centrální banka intervenovala měnový kurz CZK k EUR do pásma někde mezi 27,000 a 27,500 CZK/EUR. Intervence trvaly déle, než se obecně čekalo, k tomu se přidaly nízké úrokové sazby. A to vše nás ukolébalo s myšlenkou, že rizika, se kterými jsme tu dlouho žili, už tak nějak nejsou.

Nicméně dnes už máme za sebou více než rok od ukončení zmíněných intervencí a centrální banka i postupně zvyšuje základní úrokové sazby. Co z toho mimo jiné vyplývá? Rizika vyvolaná pohybem měnových kurzů a pohybem úrokových sazeb jsou zpět a musíme se s nimi opět sžít. A koneckonců, nejsou to rizika jediná.

...

 

Ing. Daniel Horad

září 2018

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace