Dotaz – Český plátce DPH nakupuje zboží v Německu a vyváží do Spojeného království

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze se prosím ZDARMA zaregistrujte. Registrací zdarma získáte mnoho výhod, které Vám pomohou se vzdělávat.

Vlastní

  • Dotaz – Český plátce DPH nakupuje zboží v Německu a vyváží do Spojeného království (PDF, 617.5 kB)

Autor  Marek Reinoha 

Sdílí Codexis 16.2.2021 20:48

 Marek Reinoha
Zajímá Vás, jak se bude od 1. 1. 2021 realizovat prodej zboží nakoupeného kdekoliv v členské zemi EU a poté následně vyvezený do Velké Británie?
Tento náročný dotaz, který byl položen na webináři, pro nás zodpověděl pan Marek Reinoha.

Lenka

PLATNÉ od 01.01.2021

Dotaz

Česká společnost nakupuje zboží v Německu a to dále prodává do UK. Zboží jde přímo z Německa do UK, dopravu zajišťuje německá firma. Doposud to byl klasický trojstranný obchod, ale nejsem si jistá, jak je to správně z pohledu DPH po 1. 1. 2021.

  1. Zjistila jsem, že pokud bude zboží vycleno německou firmou, tak česká firma svůj prodej do UK vykáže na ř. 26, ale jak bude česká firma vykazovat nákup z Německa? Je správný ř. 12, 13? Německo bude přeci svůj prodej deklarovat jako vývoz a ne jako dodání do JČS.
  2. Pokud by zboží bylo vycleno v Německu, ale jménem české firmy, pak česká firma vykáže prodej do UK na ř. 22 a nákup od německé firmy by pak byl standardně vykázán na ř. 3, 4? Nebo nám tímto může vzniknout povinnost registrovat se k DPH v Německu?

Odpověď

Jedná se o vývoz zboží z DE do třetí země a DE prodávající může tedy prodej zboží CZ kupujícímu osvobodit od německé DPH jako vývoz, při splnění následujících podmínek:

...


LÍBÍ SE VÁM ČLÁNEK?

A CO DALŠÍHO PRO VÁS NA ÚČETNÍM PORTÁLU MÁME?

 PRO TY, KTEŘÍ TO MYSLÍ HODNĚ VÁŽNĚ

Připravili jsme program DPH SPECIALISTA 2021 ONLINE, 14 dnů vzdělávání. Je to NOVINKA NA PŘÁNÍ kolegů.

Chcete program sledovat naživo a mít možnost pokládat otázky? Pojďte do akce! Začínáme 11. 3. 2021.

Můžete se těšit na tyto lektory: Ing. Jiří Klíma, Marek Reinoha , Ing. Pěva Čouková, Ing. Igor Pantůček, Ing. Mgr. Olga Hochmannová 

  A KDO CHCE VÍCE, MŮŽE SI POŘÍDIT TYTO ONLINE SEMINÁŘE

Marek Reinoha

Ing. Dagmar Fitříková

Ing. Mgr. Olga Hochmannová:

  PRO TY, KTEŘÍ POTŘEBUJÍ KNIHY

Připravujeme Komentář k dani z přidané hodnoty s příklady 2021 – zatím se můžete těšit.

Hlavním autorem bude ing. Olga Hochmannová, dále bude spolupracovat pan Marek Reinoha a možná ještě někdo. Nechte se překvapit – sledujte náš e-shop.

Publikaci si můžete objednat již dnes.

  PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ ČLÁNKY K PROBLEMATICE DPH 

  PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ VÍC A MILUJÍ WEBINÁŘE

V den konání zdarma pro všechny. Záznam jen pro členy od balíčku GOLD (informace o členství zde).

Webináři provází Pěva Čouková.

Tip od nás… vydejte se na cestu s námi…

  • Víte, že pro Vás nově máme možnost úhrady ročního členství měsíčně?
  • Máte balíček SILVER? A víte, že můžete bez doplatku přejít do balíčku GOLD?
    Nebo pojďte rovnou do balíčku GOLD
    . Těm, co váhají, nabízíme „balíček GOLD
    na zkoušku“ na 7 dní za 1 Kč – GOLD 7 DNÍ
    .

Pro více informací zavolejte na infolinku – tel. +420 730 585 423.

Všem, kteří už jsou GOLĎáci nebo ALL-IŇáci děkujeme…

Krásné dny…

Pěva

Kdo jsem?

Pěva Čouková
zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®
majitelka účetní a daňové kanceláře Oswald a.s. ®
auditorka č. 1149, daňová poradkyně č. 23, zkušební komisařka KDP ČR ®
Daňař roku 2020 v kategorii daně z příjmů


Více o mně:

www.pevacoukova.cz

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Články

Webináře

Knihy

    Online programy

    Online semináře

    čekejte prosím ...
    Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

    Komentáře

    Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

    OSS, IOSS

    Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

    Přihlášení

    Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

    E-mail :
    Heslo :

    Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

    Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

    Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
    NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

    Jméno a příjmení :
    E-mail :
    Text :